Nieuws
5
Weer € 25 miljoen voor energiebesparing voor Fonds Nieuwe Doen
Het Fonds Nieuwe Doen (FND) krijgt van de provincie Groningen opnieuw € 25 miljoen voor leningen, waarmee geïnvesteerd kan worden in energiebesparende maatregelen, het opwekken van duurzame energie of om energiezuiniger te produceren. Het maximale bedrag dat kan worden geleend wordt verhoogd van € 1 miljoen naar ten hoogste € 2,5 miljoen.
De lening kan voortaan ook worden aangevraagd door bewoners, die, in de vorm van een stichting, vereniging of coöperatie gezamenlijk duurzame energie willen opwekken. Voorheen werd het krediet alleen verstrekt aan bedrijven, maatschappelijke organisaties en gemeenten.
Van het budget is € 15 miljoen beschikbaar voor de aanpak van dorpshuizen, multifunctionele centra, sportvoorzieningen en zorgvoorzieningen. Voor organisaties, die willen investeren in energiebesparende maatregelen, het opwekken van duurzame energie of energiezuinigere productie is € 10 miljoen beschikbaar.
Het FND werd opgericht als Stichting Revolverend Fonds Groningen en is een initiatief van de provincie Groningen. In 2017 werd ook al € 25 miljoen ter beschikking gesteld, waarmee inmiddels bijna 100 projecten en initiatieven konden worden gehonoreerd. Het FND verstrekte hierbij voor circa € 10 miljoen aan leningen.
Terug naar overzichtContactgegevens
InnoFunding B.V.
Nieuwe Gracht 7
2011 NB Haarlem
Mail: info@innofunding.nl